ilar
13 دی 1401 - 12:29

شهید سلیمانی الگوی خوبی برای جوانان این مرز و بوم بود

مشهد ـ نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گفت: شهید سلیمانی الگوی خوبی برای جوانان این مرز و بوم بود و همواره به جوانان توصیه می‌کرد که در امر معنویت و کار برای خدا و بندگان او در قله باشید.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی سیرت شامگاه دوشنبه در جمع کثیری از زائران و مجاوران رضوی در آئین گرامیداشت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به بیان برخی از ویژگی‌های شهید سلیمانی اشاره و اظهار کرد: این شهید والا مقام الگوی خوبی برای جوانان این مرز و بوم بود و همواره به جوانان توصیه می‌کرد که در امر معنویت و کار برای خدا و بندگان او در قله باشید و این مسیر را در گم شدن و بی نام و نشان انجام دادن کار می‌دانست.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس تصریح کرد: این شهید والامقام در صحنه‌های مختلف جبهه مقاومت حضور داشت و شبانه روز بی‌نام و نشان کارهای بزرگی انجام می‌داد که تنها بین او و خدا می‌ماند و در نهایت هم به قول خودش در «قله» جاویدان شد.

وی افزود: یاد خدا و توجه به نماز اول وقت یکی دیگر از ویژگی‌های سردار سلیمانی بود. این سردار رشید حتی در سخت‌ترین موقعیت‌های جنگی از خواندن نماز اول وقت غافل نمی‌شد و در انجام این فریضه از سید و سالار شهیدان الگو گرفته بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی ویژگی دیگر سید شهدای مقاومت را ایمان به معاد و روز قیامت ذکر کرد و ادامه داد: او دنیا را مقدمه‌ای برای حیات ابدی در عالم آخرت می‌دانست و در وصیت نامه خود نیز به این موضوع اشاره کرده بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس بیان کرد: سردار دل‌ها همواره خدا را ناظر بر اعمال خود می‌دانست و تنها برای جلب رضای الهی کار می‌کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952021