ilar
16 آذر 1401 - 15:52

دادگاه عاملان شهادت نیروهای مدافع امنیت در اصفهان، علنی برگزار می‌شود

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: دادگاه رسیدگی به پرونده عاملان شهادت سه نیروی مدافع امنیت در اصفهان به صورت علنی برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، حجت‌الاسلام اسداله جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان در ادامه دور دوم بازدیدهای خود از حوزه‌های قضایی، به شهرستان شاهین‌شهر و میمه رفت و با حضور میدانی در بخش‌های مختلف دادگستری، دادسرا و شورای حل اختلاف، در جریان روند خدمت‌رسانی‌ها قرار گرفت.

وی در حاشیه این سفر از تلاش جهادی قضات و کارکنان دستگاه قضایی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه تقدیر و ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش کیفیت خدمت‌رسانی به مردم این شهرستان خواهیم بود.

جعفری از افزایش آمار ورودی پرونده‌ و کمبود نیروی اداری و قضایی به‌عنوان دلایل وجود اطاله دادرسی در دادگستری شاهین‌شهر و میمه یاد کرد و گفت: به‌علت کمبود نیروی اداری و قضایی و همچنین افزایش آمار ورودی پرونده‌ به دادگستری شاهین‌شهر و میمه تا حدی با اطاله دادرسی در این حوزه روبرو هستیم که با تخصیص 20 نفر نیروی اداری و تعدادی نیروی قضایی تا چند ماه آینده این مشکل تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان میانگین آمار صلح و سازش شورای حل اختلاف شاهین‌شهر و میمه را 51 درصد اعلام کرد و افزود: با تلاش مجدانه و کار جهادی مجموعه شورای حل اختلاف، دادستان عمومی و انقلاب و رئیس دادگستری شاهین‌شهر و میمه آمار 9 ماهه صلح و سازش در پرونده‌های شورای حل اختلاف این شهرستان 51 درصد است و این آمار هم از میانگین کشور و هم از میانگین استان بالاتر است.
هشدار به صاحبان واحدهایی که اقدام به تعطیلی واحد صنفی خود می‌کنند

وی با هشدار به صاحبان واحدهایی که با فراخوان ضد انقلاب اقدام به تعطیلی واحد صنفی خود و تحریک یا تهدید دیگران به عدم خدمات‌دهی به مردم کرده‌اند، تصریح کرد: واحدهای صنفی افرادی که با فراخوان ضد انقلاب اقدام به تعطیلی واحد صنفی خود کرده و با تحریک دیگران و ادعای تهدید از سوی برخی افراد نسبت به تعطیلی در زمین دشمن بازی می‌کنند، پلمپ خواهد شد.

جعفری همچنین پیرو هشدار رئیس قوه قضایی مبنی بر برخورد با تحریک کنندگان و تهدیدکنندگان برای اعتصاب کسبه و رانندگان، از صدور دستورات ویژه قضایی جهت شناسایی و دستگیری این افراد خبر داد و بیان کرد: از نظر دستگاه قضایی افرادی که با تهدید و ارعاب و یا با تحریک یا تطمیع کسبه و رانندگان برای اعتصاب موجبات بروز نارضایتی و احساس ناامنی برای کسبه و رانندگان را فراهم می‌کنند؛ با قدرت وفق قانون برخورد خواهد شد و اعمال آنان در ادامه اغتشاشات و اجرای برنامه‌های معاندین محسوب می‌شود.
صدور 700 کیفرخواست پرونده‌های مربوط به اغتشاشات در اصفهان

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در ادامه به آمار رسیدگی به پرونده‌های مربوط به اغتشاشات در استان اشاره و نتیجه رسیدگی‌ها تا نیمه آذرماه 1401 را صدور حدود 700 کیفر‌خواست ، 171 رأی بدوی و 7 رأی قطعی اعلام کرد.

جعفری به صدور کیفرخواست عاملان شهادت سه نیروی محافظ امنیت در اصفهان اشاره کرد و از برنامه‌ریزی جهت برگزاری دادگاه علنی آن‌ها در روزهای آینده خبر داد.

پایان پیام/63101/

منبع: فارس
شناسه خبر: 900936