ilar
27 اسفند 1401 - 10:16

افتتاح پایگاه اورژانس هوایی در بستک/ استقرار دائمی بالگرد با حمایت خیران

طی مراسمی با استقرار یک فروند بالگرد ویژه امدادی، پایگاه اورژانس هوایی در بستک افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در مراسمی با حضور نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس و نیز مسؤولانی از یگان امداد هوایی کشور، پایگاه ویژه امداد هوایی بستک در این شهرستان به بهره برداری رسید.

در این پایگاه امداد هوایی، یک فروند بالگرد ویژه امدادی به طور دائمی مستقر خواهد بود تا بتواند در زمان اعلام هرگونه عملیات امدادی به کمک آسیب دیدگان بشتابد.

هزینه اجرای آشیانه و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای استقرار این بالگرد امدادی را به گفته احمد جباری نماینده غرب هرمزگان، یکی از خیران نیک اندیش این منطقه تقبل کرده است.

 

این بالگرد برای پوشش خدمات امدادی غرب هرمزگان و نیز جنوب استان فارس در موقعیت بستک مستقر شده است.

پیگیری و بیان ضرورت استقرار اورژانس هوایی در غرب هرمزگان و دور بودن مراکز ویژه درمانی از این منطقه و بیان مستمر این مطالبه از سوی نماینده مردم این منطقه، از مرداد 1400 با حضور رییس هلی کوپتری ایران و رییس و اعضای کمیسیون عمران کلنگ آن به زمین زده شد و با مشارکت خیران و صرف هزینه بیش از 60 میلیارد تومان برای ساخت آشیانه و پانسیون استقرار خلبانان و ... از سوی خیران، سهمیه بالگرد ویژه به این مرکز اختصاص داده شد و اکنون این بالگرد 500 میلیاردی در خدمت عموم مردم است و هزینه نگهداری آن نیز ماهانه بیش از دو میلیارد تومان با احتساب هزینه سوخت و نگهداری است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098627