ilar
17 آذر 1401 - 13:44

حاج علی‌اکبری:‌ انقلاب اسلامی پرچم هویت اصیل زن را بالا برد

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کل کشور گفت: انقلاب اسلامی با حضور بانوان شکل گرفت و در مصاف با جاهلیت جدید غربی بلندترین گامها را برای اعتلای هویت بانوان برداشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری در در اجتماع بانوان فاطمی در حرم مطهر رضوی در مشهد که با حضور گسترده مردم مشهد در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برپا شد اظهارداشت: این انقلاب اسلامی با الهام از نهضت بزرگ فاطمی برای امتداد به بعثت پیامبر (ص) و جاودانه سازی بعثت نبوی بود.جامعه ما بعد از قرن‌ها به ندای فاطمه لبیک گفت و از قیام و روش او درس و الهام گرفت با هدایت و رهبری فرزند شایسته از فرزندان حضرت زهرا (س) امام راحل عارف و مجاهد انقلاب اسلامی که خط زیست فاطمی را به زمانه ما زیست علوی را را نشان داد و مردم را هدایت و رهبری کرد.

وی افزود: در همراهی مردم با انقلاب اسلامی بانوان اقدامی متفاوت کردند حضوری تاثیر گزار و پیش برنده درست مانند نهضت حضرت زهرا بود که نتیجه اش فتح قریبی شد که چشم عالم را خیره کرد.

حاج علی‌اکبری تصریح کرد:در جریان نهضت اسلامی ما که مبدا تحولات بسیار گسترده فرهنگی و سیاسی در جهان معاصر بود حضور حماسی و تاریخ ساز بانوان بود که پیام روشنی در مورد نوع نگاه به زن و هویت زنان و حقیقت وجودی زنان و رسالت و مسئولیت زنان به جامعه جدید ارائه کردنور این انقلاب فاطمی چنان درخشید که جاهلیت جدید را برچید.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد:در جاهلیت اولی یکی از مسائل اول و اساسی این بود که به زن به عنوان یک موجود حاشیه‌ای و تحقیر نگاه می‌شد پیامبر اکرم و بعثت نبوی بر علیه این نگاه بر خاست و با بر افراشتن پرچم هویت، شخصیت و عظمت و شکوه زن به مقابله با آن برخاست.  بزرگترین هدیه از رهگذر این رسالت، گوهر آسمانی و ملکوتی حضرت زهرا بود که در قله علم و حکمت و عظمت و جلال و جمال سرشار از عاطفه حماسه ساز و تاریخ ساز است. 

وی اظهارکرد: در عصر ما با انقلاب اسلامی آغاز شد که باز هم ظلمات جاهلیت بود و این بار مانند دفعات قبل باز هم قربانی جاهلیت مدرن زن بود. وقتی پرچم انقلاب بر افراشته شد بانوان از یک سو زیر نگاه سهمگین تحجر و یا در کنج حاشیه‌ها بودند و به آن‌ها ستم می‌شد امکان نقش آفرینی از آن‌ها گرفته شده بود از سوی دیگر در محیط فشار بسیار سنگین جاهلیت جدید که با نگرش مرد ستیزانه (فمینیست) داشت و به عنوان دفاع از هویت زنان و نقش آفرینی آن‌ها نقش مادری که شرف بانوان است تحقیر شده بود و نقش همسری را که محور ساخت خانواده برای پرورش انسان‌ها و تشکیل جامعه سعادتمند است تضعیف کرده بود و به زن به چشم طمعه برای کامجویی مردان و متاع برای تبلیغات نگاه می‌کردند. 

علی‌اکبری گفت: زن وقتی مورد ستم باشد در واقع همه بشریت مورد ستم قرار گرفته است زن محور زیست انسانی است پرچم داران این جاهلیت مدرن فرهنگ غربی است. باید گوهر اصلی وجودی زن یعنی حیا و عفاف را از او بگیریم.انقلاب اسلامی ایران به مصاف این جاهلیت جدید رفت همچنانکه پیامبر به مصاف جاهلیت رفت در نهضت اسلامی معاصر، رهبری نهضت امام پرچم اعتلای هویتی زنان را در دست گرفت. بانوان ایرانی انقلابی ثابت کردند با حفظ اصالت زن می‌توان در نقش‌های اجتماعی پررنگ و موثر بود.

انتهای پیام/282/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901647